pacyfista

Najpierw przez tydzień małżonek robił obławę na szczura w garażu. Szczur zrobił sobie zapasy, które małżonek regularnie odkrywał i eliminował. Garaż świeżo posprzątany TYMI ręcami, więc wpuszczenie terierów stanowczo oprotestowałam. Stanęła żywołapka, raporty z braku postępów w polowaniu regularnie zdawane. W końcu się szkodnik złapał.
Mój mężczyzna wydał telefoniczne instrukcje, że mam się z tą żywołapką, jej lokatorem i Szelmą udać daleko na pole, otworzyć, zamknąć oczy i pozwolić Szelmie poćwiczyć zdolności łowieckie. Argument? On jest on utylizacji gryzoni martwych, ja – od żywych. Odmówiłam.
Po powrocie z pracy stwierdził jednak, że mu biedaka szkoda. Bo w sumie, to niech on sobie żyje, byleby nie w naszym garażu. Zawieźliśmy więc zwierzątko nad Wisłę, gdzie odzyskał wolność.

I za to właśnie uwielbiam mojego męża.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „pacyfista

 1. ~mp pisze:

  Ha, więc jednak Twoja pacyfistyczna natura nadal górą :) I słusznie (miałam kiedyś w piórniku ślepego szczurka uratowanego z likwidowanego w szkole miotu – parę dni przeżył, nieborak, karmiony mlekiem podawanym na rogu chusteczki, ale zginął mi na działce, jak go cichcem wyprowadziłam na spacer).
  PS
  I fajnie mieć fajnego męża :)))

 2. ~ania pisze:

  Hehe, a moj facet przez cała zeszłoroczną zimę i tegoroczną zimna wiosne hołubił w szkalnym terrarium szara myszke złapana w naszym garażu.
  Wiosna wypuścił na pola uprzednio wygrzebując jej jamke i sypiac obficie ziaren i pokrojonych owoców.
  Żeby wczesna wiosną miała co jeść.
  Tacy jacyś ci mężczyźni wrażliwi….
  Ani zwierza zabić, ani zapic do nieprzytomności…
  Ech ;)))

 3. Wielki uśmiech dla męża :-) mój Niemaz tez by nie dał małego skubanca ubic, potraktowalby jak zwierzątko domowe i kazał Sevenowi się zaprzyjaźnić :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>